Hostující kazatel právě skončil sérii evangelizačních shromáždění v jednom vesnickém sboru. Členové té církve byli tak chudí, že mu nemohli zaplatit jeho výdaje. A tak se jeden ze starších rozhodl, že mu věnuje svého koně. Nebylo možné odmítnout proto kazatel za darovaného koně srdečně poděkoval a chystal se na cestu. Bývalý majitel koně si ho však zavolal a vysvětlil mu: Toto je zvláštní kůň. Je vycvičen tak, že když řeknete "Chvála Bohu" tak zrychlí a uslyší-li "Haleluja", zastaví. Hostující kazatel slíbil, že dá na koně pozor, rozloučil se, nasedl, řekl " Chvála Bohu" a kůň se rozjel. Všechno bylo v pořádku až do chvíle, kdy se blížili k hluboké rokli. Kazatel koni přikázal: "Chvála Bohu". Kůň zrychlil. Kazatel zakřičel: " Chvála Bohu". Kůň se dal do cvalu. Kazatel se chytil za hlavu:"Popletl jsem slova. Jak jen zněl ten příkaz k zastavení ?". Kůň se řítí k propasti a kazatel vykřikuje všechna slova, která ho napadají: "Amen", "Hosana", " Maranatha"... Nic nefunguje. Náhle si vzpomene na kouzelné slůvko. Rázně přikáže:"Haleluja" a kůň se zastaví půl metru před okrajem hrozné hluboké propasti. Zpocený, ale šťastný kazatel se zhluboka nadechne, vděčně pohledí k nebi a pronese:"Chvála Bohu".

Farní kancelář

Návštěvní hodiny

Středa 9:00-11:00, 13:00-15:30
Schůzky mimo tuto dobu jsou možné po domluvě

S obavami, nervozitou a malou dušičkou jsme vstoupili do historické budovy a vyšli do prvního patra. Očekávali jsme zbytky středověku, okna léta nemytá a pavučiny, štosy papírů, výkazů a zaprášených matrik, suchý záchod a kuchyňku sestávající z elektrického dvojvařiče a kohoutku na chodbě... Obrázek si může udělat každý, a říci někomu: "Jdi si to vyřídit na faru sám!" není posláním známého do letité sluje. Zvědavé oko objektivu hledělo možná i tam, kam nemělo..., zato má pro návštěvníky stránek exkluzivní snímky odevšad.

Dokud je vidět, tak to zde patří asi nejvíc pastorační asistentce Michaele Wendligové, pokud není ve farním centru-učebně, a odpoledne a večer i pozdě do noci je to tu samé jednání a návštěvy, služební i soukromé... Objektiv zastihl administrátora, Otce Zbigniewa Czendlika, a vikariátního technika, pana Luboše Samko, jak cosi projednávají.

Přestože je kancelář moderně zařízena, je dost těžké "obsluhu" zastihnout, jak sedí a čeká se založenýma rukama na návštěvníka či "stranu". Všichni jsou v terénu... a spojení s nimi je nejjistější přes mobily.

Ruda Minář

Věř lidem a oni budou věřit tobě, přistupuj k nim, jako by byli velcí, a oni vyrostou.
Ralph Waldo Emerson