Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Postní duchovní obnova - P. Heryán

HERYANPostní duchovní obnova - viz. letáček

Slávek Klecandr - recitál

klecandr

Recitál Slávka Klecandra 24.3.2019 17:00 hod. evangelický kostel Lanškroun. viz: pozvánka

Číst dál: Slávek Klecandr - recitál

1. TŘEŠŇOVECKÝ PLES

ples tresnovecKD Horní Třešňovec, sobota 2.3.2019  ve 20.00 hodin.

Doprava na ples zajištěna v 19.30 hod. z nám. Al. Jiráska a dále dle potřeby. Doprava zpět individuálně na požádání.

plakát zde: - plakat ples -

Všichni jste srdečně zváni a přijďte se pobavit a strávit příjemně čas s blízkými a přáteli.

REYNEK V LANŠKROUNĚ

ReynekLaV květnu 2018 se konal v interiéru radnice slavnostní večer věnovaný Bohuslavu Reynkovi. http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1831-slavnostni-vecer-venovany-bohuslavu-reynkovi Nyní se koná vernisáž výstavy originálů ze soukromých sbírek v galerii muzea. Přijměte pozvání na nahlédnutí do života jedinečného člověka, který se snažil ve svých dílech zachytit svým osobitým projevem vlastní křesťanskou spiritualitu a stejně tak v básnické tvorbě dokázal být mimořádně citlivý a všímavý k Božímu stvoření... Možná právě v dnešní době zakládající si na přísném schematismu a do jisté míry i pragmatismu nám může tvorba Bohuslava Reynka učarovat a vnést do života něco krásného co nás nutí k přemýšlení... Pozvánka

Číst dál: REYNEK V LANŠKROUNĚ

Adventní koncert - Luková

adventní koncertAdventní koncert se koná v neděli 2.12.2018 ve 14 hodin v kostele sv. Markéty v Lukové. Podrobnosti viz plakát.

SVATOMARTINSKÉ KNIŽNÍ DNY 2018 (součástí přednáška P. Mariána Kuffy)

plakat A2 print-page-001Koná se již III. setkání autorů knih Nakladatelství Flétna a Knihkupectví Flétna s veřejností. Ve STŘEDU 14.11.2018 po mši svaté bude v kostele v Ústí nad Orlicí přednáška P. Mariána Kuffy o ochraně tradiční rodiny. Známého slovenského kněze M. Kuffu není potřeba ani představovat. Věnuje se mnoho let potřebným lidem a jeho názory a činy dokázají oslovit široké vrstvy společnosti... Plakát s celým programem setkání  ZDE

XIV. ročník mezinárodního varhanního festivalu

09 - 29 Varhanní festivalSlavíme sto let republiky s varhanní hudbou (Česká Třebová, kostel sv. Jakuba Většího) Podrobnosti plakát - VIZ <ZDE>

Jsme-li příliš spojeni se zemí, může to narušit naše spojení s nebem.
Z knihy "Slova života 2006"