Adventní koncert - Luková

adventní koncertAdventní koncert se koná v neděli 2.12.2018 ve 14 hodin v kostele sv. Markéty v Lukové. Podrobnosti viz plakát.

SVATOMARTINSKÉ KNIŽNÍ DNY 2018 (součástí přednáška P. Mariána Kuffy)

plakat A2 print-page-001Koná se již III. setkání autorů knih Nakladatelství Flétna a Knihkupectví Flétna s veřejností. Ve STŘEDU 14.11.2018 po mši svaté bude v kostele v Ústí nad Orlicí přednáška P. Mariána Kuffy o ochraně tradiční rodiny. Známého slovenského kněze M. Kuffu není potřeba ani představovat. Věnuje se mnoho let potřebným lidem a jeho názory a činy dokázají oslovit široké vrstvy společnosti... Plakát s celým programem setkání  ZDE

XIV. ročník mezinárodního varhanního festivalu

09 - 29 Varhanní festivalSlavíme sto let republiky s varhanní hudbou (Česká Třebová, kostel sv. Jakuba Většího) Podrobnosti plakát - VIZ <ZDE>

FARNÍ DEN

farni den 2018Ve čtvrtek 27.9.2018 se koná farní den. Zahájení mší svatou v 16.30 hodin. Podrobnosti ZDE

Rozvrh výuky náboženství

rozvrhRozvrh výuky náboženství, školní rok 2018/19 <klik>

Kněží na palubě balonu

balon kneziNikdy jsem neletěl balonem, ale kniha Pět neděl v balonu měla v mládí své kouzlo, podobně jako další knihy od Julese Verna. Už samotná představa někdy stačí k tomu, aby se člověk "vznesl" do výšky a cestoval... V posledním čísle Adalbertu, měsíčníku královehradecké diecéze se objevila fotografie s nápisem Kněží na palubě balonu a pod ní text - Své rajóny si v červenci z výšky obhlédli kněží z Litomyšle a České Třebové.

Číst dál: Kněží na palubě balonu

Obnova kříže - Dolní Třešňovec

P1080331Před více než rokem napsala paní Lada Sitová pěkný článek, který informoval o obnově kříže na žichlínských poldrech. Viz: http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1793-novy-zivot-stareho-krize  O posvěcení kříže tehdy informovalo také velmi hezky lanskrounsko.cz viz.: https://www.lanskrounsko.cz/cz/7093-kriz-byl-znovu-posvecen Jsem rád, že slibovaná lavička tam je už instalována a kdokoli může usednout v těchto místech, a nejenom počítat vagony nákladních vlaků a nebo stopovat, zda Pendolino jede na čas :)

Číst dál: Obnova kříže - Dolní Třešňovec

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?