Jedni rodiče poprosili pana faráře, aby dětem na náboženství řekl něco o manželství. Připravil si tedy pečlivě své vyučování, vstoupil do učebny a začal otázkou: "Hoši a děvčata, přišel jsem k vám dnes ráno, abych si s vámi povídal o manželství. Ale než začnu, může mi někdo z vás říci, co o manželství řekl Ježíš?" Po chvilce mlčení se přihlásil Pepíček. Když ho kněz vyvolal, hrdě odpověděl: "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí co činí."

Tajemství rodu Viktora Preisse

Viktor Preiss

Tajemství svého rodu hledal herec Viktor Preiss nejen v Praze, ale i v Lanškrouně a blízké Sázavě. A také v polském Goworowě.

Natáčelo se pod vedením režisérky Olgy Somerové už v létě a nechyběl u toho ani lanškrounský farář s polským původem Zbigniew Czendlik.

Pořad vysílá Česká televize v premiéře ve středu 20. února 2013 od 21 hodin na ČT1, opakování pak v pátek 22. února v 9.30 tamtéž.

Podívejte se na fotografie z natáčení - jak z Lanškrouna, tak i z Polska.

Olga Sommerova a Viktor Preiss U Pastýře

V.Preiss v lanškrounském muzeu

z natáčení

v Polsku

polská pohoda

Viktor Preiss a Zbigniew Czendlik

Stránky pořadu najdete na: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10312897742-tajemstvi-rodu/211522162400007-tajemstvi-rodu-viktora-preisse/

Foto: archiv

Co je tělesná láska? Nic více a nic méně, než božská čertovina.
Sv. Jan Bosco