Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

53.jpg
22.jpg
66.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Lanškrounští skauti slaví 70 let činnosti

skautská výstava Krátce po válce, v roce 1945, se v Lanškrouně objevili první skauti. Právě toto výročí si lanškrounští skauti připomínají výstavou, právě probíhající v městském muzeu. Zahájena byla v sobotu 30. května slavnostním nástupem s oceněním nejobětavějších vedoucích, odpolednem plným her a zajímavých vystoupení. Výstavu je možné v bývalé konírně na zámeckém nádvoří navštívit až do 21. června.

 

na výstavě

I když činnost skautské organizace byla dvakrát přerušena (v roce 1948 a 1970), od znovuobnovení v roce 1989 se i v Lanškrouně podařilo vychovat celou další generaci skautů. Nyní zde působí spojené středisko Zubr a Dikobraz. Zajímavostí je, že Dikobraz v názvu znamená skaustkou přezdívku P. Josefa Kacálka, který se velmi zasloužil o rozvoj skautingu v Lanškrouně po roce 1968.

na výstavě

na výstavě

Mezi hosty zahájení výstavy byl i Z.Czendlik

vystoupení světlušek v Zámecké zahradě

společné foto lanškrounských skautů

Televizní reportáž ze zahájení výstavy najdete na stránkách Lanškrounského infokanálu: http://www.lainfokanal.cz/archiv/70-let-skautingu-v-lanskroune/

Foto: LSi a archiv Z.Czendlika

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo chce jít rychle, jde sám, ale kdo chce dojít daleko, jde s druhými.
Staré české přísloví