Biblické postavičky

biblické postavičkyBiblické postavičky můžeme sledovat každý týden v kostele sv. Václava, na stolku u pravého bočního oltáře.

Podle čtení z nedělní liturgie symbolizují postavy z textu a v bublině je napsaný úryvek. Na této fotografii je příběh z bible Markovo evangelium 4, 26 – 34, „ Boží království je podobné člověku, který zaseje do země semeno “….

Přijďte si s dětmi prohlédnout postavy a oživit to, co jsme právě při bohoslužbě slyšeli.

Tyto postavičky vyráběla paní Marie Tuháčková, paní Štefanová a Vojta, a není to vůbec snadné. Na kurzu šití se naučí udělat postavu, obléknou ji vhodnou látkou a doplňky. Je nutné se naučit s nimi pracovat, aby bylo poznat, co chce postava svým postojem člověku sdělit.

biblické postavičky

BP730

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide