Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

Session Band zaplnil farní zahradu

Session Band

Kulturní léto na farní zahradě přivítalo ve druhém večeru, tedy v pátek 17. července, na svém pódiu partu místních muzikantů, kteří svému příležitostnému sdružení říkají Session Band. Hrají ve složení: Petr Veselý - mandolína, Tomáš Krejča - housle, Eliška Dreslerová - flétny, Milan Roller- zpěv, kytary, Honza Pulkert - baskytara, Honza Roller - bicí. Poprvé se představili na předvánočním koncertu na zámku a diváci si skladby v jejich provedení hned zamilovali. Tentokrát jim v příjemném letním podvečeru tleskala plná farní zahrada.

FZII7176179

diváci

diváci

Příští koncert na farní zahradě se koná 24. července a vystoupí na něm folková skupina Trdlo z Pardubic.

Text a foto: LSi

Když se ti nechce modlit se, promluv si o tom s Bohem.
Jeanne Mayo: Trojnožka služby mládeži