Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

V pátek 7. srpna vystoupí na farní zahradě Gary Edwards

Gary Edwards

Jméno Gary Edward není možná všeobecně známé. Ale jeho předchozí "povolání" ano - v Česku se totiž proslavil jako zdravotní klaun.

Co o něm víme? Gary Edwards se narodil v roce 1951 v americkém Ohiu, od devíti let žil v Kalifornii. Z medicíny zběhl ke studiu hudby, poté absolvoval Dell Arte School of Physical Theatre v kalifornském Blue Lake. Během následujících dvaceti let projel svět s tříčlennou klaunskou skupinou; nejdéle žil v Holandsku, Rakousku a Německu.

Na konci 90. let se usadil v Česku a založil tu sdružení Zdravotní klaun. Od té doby pomohl vybudovat podobné organizace na Slovensku, v Polsku, na Novém Zélandu a v Palestině. V roce 2012  byl oceněn čestnou medailí České pediatrické společnosti za dlouhodobý přínos ke zdraví dětí.

Domluví se osmi světovými jazyky a ovládá minimálně stejné množství hudebních nástrojů. Ve volném čase skládá hudbu, jeho písničky hraje první dáma českého jazzu Elena Suchánková nebo třeba americká nezávislá kapela The Wheelers.

A nejdůležitější údaj: V pátek 7. srpna 2015 zahraje od 20 hodin na lanškrounské farní zahradě!

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery