Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

208.jpg
192.jpg
289.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Na faru přišla rázná dáma a hned: "Pane faráři, musíte nás rozvést!"
"Cože?" nechápal kněz.
"No rozvést, my už to spolu nevydržíme!" vysvětlovala rázná dáma.
"Aha," chytal půdu pod nohama kněz, "ale to přece nejde, manželství je nerozlučitelné, však jste si to slíbili, dokud vás smrt nerozdělí."
"Jaképak slíbili neslíbili, když jste nás sezdal, musíte nás i rozvést. A vůbec, my si to klidně zaplatíme!" trvala na svém dáma.
"Hm..." zamyslel se kněz, "no, přijďte zítra, ono to nejde tak nahonem, na svatbu jste se přece také připravovali, pěkně se oblečte, nějak to zkusíme."
Dáma spokojeně odešla domů a druhého dne připlula na faru v róbě a v doprovodu okravatovaného manžela. Kněz je přivítal, vzal kropáč, rozmáchl se... a bim dámu po hlavě! A bim pána! A znova dámu, a znova pána...
"Co to děláte?!" vzpamatovala se po chvíli ze šoku dáma.
"No vždyť jsem říkal - dokud vás smrt nerozdělí..."

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Tisková zpráva Charity: Nepál, tři měsíce poté

logo charita

Charita ČR se jako člen mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis zapojila do pomoci obětem zemětřesení v Nepálu. Pomáhá také díky lidem, kteří přispěli do veřejné sbírky „Charita pro Nepál“ a díky vám všem, kdo každoročně přispíváte do Tříkrálové sbírky, z jejíž části se tvoří humanitární fond na pomoc do zahraničí.

Charita Nepál - člen mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis, do níž patří více než 160 organizací včetně Charity ČR – pracovala s místními partnery a dobrovolníky, aby se pomoc dostala do deseti nejvíce zasažených míst země ještě před monzunovými dešti. „Naši pracovníci zajistili, navzdory všem překážkám způsobeným sesuvy půdy a špatnému počasí, aby se podpora dostala tam, kde je nejvíc potřeba,“ řekl Manindra Malla, ředitel operačních programů Charity Nepál. 

 K dnešnímu dni obdrželo pomoc 294.980 lidí z 58.996 domácností. Charita Nepál jim poskytla materiály na postavení stabilnějších nouzových přístřešků, vodu a hygienické balíčky.

Ve vsi Chandani v oblasti Kavrepalanchowk odhodilo zemětřesení paní Mishri Nepal (74) na zem. Jak sama řekla, měla prý pocit, jako by její duše opouštěla tělo. Zachránila ji rodina a společně s dalšími přeživšími dostala pomoc od Charity Nepál, která se v oblasti zaměřila na distribuci vlnitých plechů, díky čemuž mohlo 314 domácností o 1.570 osobách zpevnit své dočasné přístřešky před náporem prudkých dešťů.  

Otec Pius Perumana, ředitel Charity Nepál, sdělil: „Ačkoliv jsme zaznamenali teprve tříměsíční výročí, Charita Nepál spolu se svými partnery už plánuje v dlouhodobém horizontu. Víme, že jakmile skončí prvotní fáze pomoci, musíme lidem zajistit podporu, aby dokázali obnovit své živobytí, zdroje svých příjmů. Domy se musí postavit znovu, a lépe. Není jednoduché udržet si naději, když je všechno kolem vás zničené, ale Nepálci byli a jsou velmi odolní a prokázali ducha spolupráce a soucitu se svými sousedy. Právě tyto projevy blahovůle obnovují naději na spokojený život v budoucnosti.“

Do pomoci v Nepálu se zapojily i další nejen evropské Charity. Česká Charita se připravuje s Charitou Švýcarsko na opravu či výstavbu škol.

Veřejná sbírka „Charita pro Nepál“, č. ú. 55660022/0800 u ČS, VS 107

Podle zprávy CHČR z 24.7.2015

www.svet.charita.cz

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Ateisté jsou jediní, kteří zůstávají věrni bohu, na nějž nevěří.
Gabriel Laub