Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

175.jpg
28.jpg
200.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Tisková zpráva Charity: Nepál, tři měsíce poté

logo charita

Charita ČR se jako člen mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis zapojila do pomoci obětem zemětřesení v Nepálu. Pomáhá také díky lidem, kteří přispěli do veřejné sbírky „Charita pro Nepál“ a díky vám všem, kdo každoročně přispíváte do Tříkrálové sbírky, z jejíž části se tvoří humanitární fond na pomoc do zahraničí.

Charita Nepál - člen mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis, do níž patří více než 160 organizací včetně Charity ČR – pracovala s místními partnery a dobrovolníky, aby se pomoc dostala do deseti nejvíce zasažených míst země ještě před monzunovými dešti. „Naši pracovníci zajistili, navzdory všem překážkám způsobeným sesuvy půdy a špatnému počasí, aby se podpora dostala tam, kde je nejvíc potřeba,“ řekl Manindra Malla, ředitel operačních programů Charity Nepál. 

 K dnešnímu dni obdrželo pomoc 294.980 lidí z 58.996 domácností. Charita Nepál jim poskytla materiály na postavení stabilnějších nouzových přístřešků, vodu a hygienické balíčky.

Ve vsi Chandani v oblasti Kavrepalanchowk odhodilo zemětřesení paní Mishri Nepal (74) na zem. Jak sama řekla, měla prý pocit, jako by její duše opouštěla tělo. Zachránila ji rodina a společně s dalšími přeživšími dostala pomoc od Charity Nepál, která se v oblasti zaměřila na distribuci vlnitých plechů, díky čemuž mohlo 314 domácností o 1.570 osobách zpevnit své dočasné přístřešky před náporem prudkých dešťů.  

Otec Pius Perumana, ředitel Charity Nepál, sdělil: „Ačkoliv jsme zaznamenali teprve tříměsíční výročí, Charita Nepál spolu se svými partnery už plánuje v dlouhodobém horizontu. Víme, že jakmile skončí prvotní fáze pomoci, musíme lidem zajistit podporu, aby dokázali obnovit své živobytí, zdroje svých příjmů. Domy se musí postavit znovu, a lépe. Není jednoduché udržet si naději, když je všechno kolem vás zničené, ale Nepálci byli a jsou velmi odolní a prokázali ducha spolupráce a soucitu se svými sousedy. Právě tyto projevy blahovůle obnovují naději na spokojený život v budoucnosti.“

Do pomoci v Nepálu se zapojily i další nejen evropské Charity. Česká Charita se připravuje s Charitou Švýcarsko na opravu či výstavbu škol.

Veřejná sbírka „Charita pro Nepál“, č. ú. 55660022/0800 u ČS, VS 107

Podle zprávy CHČR z 24.7.2015

www.svet.charita.cz

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Lze věřit na bohy s takovými věřícími?
Gabriel Laub