Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Cimbálovka na farní zahradě

cimbálPosezení u cimbálu patří k nejoblíbenějším koncertům kulturního léta na farní zahradě. A tak nemohlo chybět ani letos.

Zbigniew Czendlik pozval na pátek 14. srpna 2015 brněnskou cimbálovou kapelu Fjertůšek. V tropickém podvečeru si diváci v hledišti užívali pohodu u sklenky vína a zároveň si s cimbálem s chutí zazpívali známé moravské písničky.

Překvapením byly moderní skladby upravené pro cimbál, které zazněly v druhé polovině večera.

Fjertůšek

diváci

Fjertůšek

Kulturní léto na farní zahradě se posunulo už do své poslední čtvrtiny. V pátek 21. srpna se můžeme těšit na vystoupení Zory Jandové. O týden později letošní program uzavře Marcel Zmožek.

Text a foto: LSi

Dilige et quod vis fac. (Miluj a dělej, co chceš)
Sv. Augustin