Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Charita zve na výstavku

logo charita

JAN KARSKI

Výstava o životě a díle polského odbojáře, který jako kurýr polské exilové vlády předal v r. 1942 západním spojencům zprávu o situaci v okupovaném Polsku a snažil se je přimět ke krokům, které by zabránily vyvražďování židů v koncentračních táborech.

Výstavu pořádá Římskokatolická farnost Letohrad v kostele Nanebevzetí P.Marie v Letohradě-Orlici.

Otevřeno: každou neděli od 9.45 do 11.30 hod. nebo po domluvě na tel. 731 402 236 do 30. září 2015.

výstava Letohrad

Tvá pyramida nemá smysl, jestliže nekončí v Bohu.
Antoine de Saint Exupery