Katolík, presbyterián a baptista sedí v rybářském člunu a chytají ryby. Katolíkovi dojdu červi tak se rozhodne že si dojde na břeh pro zásoby. Vystoupí teda z člunu a po vodě přejde na břeh a pak se vrátí jdouce po vodě. Baptistovi můžou oči vypadnut a říká si: "Ten ale musí mít silnou víru že dokáže jít po vodě". Za chvilku to ještě udělá presbyterián, opět jde po vodě. Baptista nemůže uvěřit svým očím a celý nesvůj zjišťuje, že i jemu za chvilku dojde návnada a bude muset na břeh. Hodnu chvíli se celý nervózní přesvědčuje že i on má přece silnou víru jako katolík a presbyterián a tak se nakonec přece jen odváží a vystoupí z člunu. Okamžitě však zmizne pod hladinou... Katolík se otočí na presbyteriána a říká: "Zdá se, že bratr neví, kde jsou ve vodě kameny..."

Zora Jandová přijela i za dětmi

Zora Jandová

Na páteční večer 21. srpna 2015 pozval Zbigniew Czendlik na farní zahradu zpěvačku Zoru Jandovou.

Ta první část svého vystoupení věnovala dětem. Zazpívala několik svých dětských písniček, některé se svou mladší dcerou Esterkou. V průvodním slovu zahrnula děti i dospělé spoustou zajímavých nformací o zvířatech, kterým byly tyto písně věnovány.

Jako šéfredaktorka digitální stanice Rádio Junior také navnadila přítomné děti i rodiče k účasti v soutěži, která právě v tomto rádiu dlouhodobě probíhá. Jmenuje se Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV. a informace o ní jsou na internetových stránkách Rádia Junior http://www.radiojunior.cz/karel-iv

diváci

Zora Jandová s dcerou Esterkou

V druhé části pořadu zazněly písně určené dospělým divákům. Hudbu k některým složil Zdenek Merta, manžel Zory Jandové. Kytičku s poděkováním na závěr zpěvačce předal osobně hostitel Zbigniew Czendlik.

poděkování

Příští týden letošní kulturní léto na farní zahradě ukončí koncert Marcela Zmožka.

Foto: L.Sitová a archiv Z.Czendlika

Tak často slyšíme, jak lidé říkají: »Zlé časy, svízelná doba.« Žijme dobře, pak bude i naše doba dobrá. My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.
Sv. Augustin