Sedí babička v parku na lavičce a modlí se: "Pane, já už jsem zase nevyšla s důchodem, pošli mi, prosím, nějak stovku." Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete." Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."

Zbigniew Czendlik zpovídal v rozhlasovém pořadu Přemysla Kokeše

Zbigniew Czendlik si pozval 16. srpna do pořadu Jak to vidí... na Českém rozhlasu Dvojka architekta Přemysla Kokeše.

Povídali si o mj. architektuře kostelů i o přístavbě kostela sv. Václava s hygienickým zázemím (WC), kterou projektoval právě arch. Kokeš.

Pořad je možné vyslechnout v archivu ČR na adrese http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3451257

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
N. N.