Mojžíš, Ježíš a starý pán spolu hrají v nebi golf. Mojžíš zahajuje hru. Usadí míček míří k jamce za jezírkem a odpálí. Míček letí a padá do jezírka. Mojžíš však zvedá hůl, vody se rozestupují a míček se po vodním dně dokutálí na břeh 2 metry od jamky. Ježíš nechce zůstat pozadu. Připraví míček a střílí stejným směrem. Ale i jeho míček se pomalu snáší na hladinu jezírka. Ježíš zvedá svou hůl a míček se po dopadu na vodní hladinu, navzdory přírodním zákonům, po hladíně dokutálí ke břehu. Zastaví se metr od jamky. Na řadě je starý pán. Ledabyle ťukne do míčku a ten se odrazí doprostřed jezírka. Tam se zázračně odrazí a letí k nebi. Letadlo nad golfovým hřištěm ho odpinkne na dálnici. Míček se zařadí do levého pruhu a předjede tirák s návěsem. Odbočí zpět k hřišti, proletí branou, po cestičce se dokutálí k jamce a spadne přímo do ní. Ježíš rozzlobený říká dědovi: "Tati, přišli jsme si zahrát, nebo machrovat?"

Kulturní léto na farní zahradě 2015

FZOB7182977

I letos pořádá ŘKF Lanškroun ve spolupráci s kulturním centrem za finanční podpory města oblíbené kulturní pátky na farní zahradě. Začátky jsou od 20 hodin, vstupné 50 Kč.

Na co se můžeme těšit?

10. července – I. Z. Dance Ivety Zahradníkové, taneční vystoupení

17. července – Session Band, folk rock

24. července – Trdlo, folková kapela

31. července – Josef Fousek

7. srpna – Gary Edwards and the Statement, jazz - pop

14. srpna – Fjertůšek, cimbálová muzika

21. srpna – Večer nejen pro děti se Zorou Jandovou a Českým rozhlasem Junior

28. srpna – Marcel Zmožek – Už mi lásko není 20 let

Ať je to již víra náboženská, víra národní, politická nebo víra v krásu a v potřebnost nějakého díla, každá společenská víra obdivuhodně posiluje lásku.
André Maurois