Katolík, presbyterián a baptista sedí v rybářském člunu a chytají ryby. Katolíkovi dojdu červi tak se rozhodne že si dojde na břeh pro zásoby. Vystoupí teda z člunu a po vodě přejde na břeh a pak se vrátí jdouce po vodě. Baptistovi můžou oči vypadnut a říká si: "Ten ale musí mít silnou víru že dokáže jít po vodě". Za chvilku to ještě udělá presbyterián, opět jde po vodě. Baptista nemůže uvěřit svým očím a celý nesvůj zjišťuje, že i jemu za chvilku dojde návnada a bude muset na břeh. Hodnu chvíli se celý nervózní přesvědčuje že i on má přece silnou víru jako katolík a presbyterián a tak se nakonec přece jen odváží a vystoupí z člunu. Okamžitě však zmizne pod hladinou... Katolík se otočí na presbyteriána a říká: "Zdá se, že bratr neví, kde jsou ve vodě kameny..."

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Kulturní léto na farní zahradě 2015

FZOB7182977

I letos pořádá ŘKF Lanškroun ve spolupráci s kulturním centrem za finanční podpory města oblíbené kulturní pátky na farní zahradě. Začátky jsou od 20 hodin, vstupné 50 Kč.

Na co se můžeme těšit?

10. července – I. Z. Dance Ivety Zahradníkové, taneční vystoupení

17. července – Session Band, folk rock

24. července – Trdlo, folková kapela

31. července – Josef Fousek

7. srpna – Gary Edwards and the Statement, jazz - pop

14. srpna – Fjertůšek, cimbálová muzika

21. srpna – Večer nejen pro děti se Zorou Jandovou a Českým rozhlasem Junior

28. srpna – Marcel Zmožek – Už mi lásko není 20 let

Lze věřit na bohy s takovými věřícími?
Gabriel Laub