Farní zájezd 2. 10. 2021 do Kutné Hory

V sobotu 2.10.2021 se uskutečnil farní zájezd do Kutné Hory. Odjezd jsme měli v 6.30 od kostela Maří Magdalény. Celkem nás bylo 39. Cesta uběhla v pohodě. V Kutné Hoře jsme byli již v 9 hod. Prohlídka kostela sv. Barbory byla naplánována na 10.30, proto jsme se mohli projít ve zdejších zahradách. Byl domluven průvodce, který se nám věnoval do 13 hodin. Než jsme vešli do chrámu sv. Barbory, vyslechli jsme si historii Kutné Hory a výstavby kostela sv. Barbory.

Po prohlídce kostela jsme se prošli městem kolem Jezuitských kolejí, Hrádečku, kostela sv. Jakuba a dalším cílem byl Vlašský dvůr, ve kterém si někteří prohlédli bývalou mincovnu a ostatní Královský palác.

Další naší zastávkou byla restaurace Dačický, kde jsme měli připravený oběd (polévka hovězí vývar, bramborová kaše s restovanou zeleninou, krůtí maso, na závěr jablečný štrůdl se šlehačkou). Byla to vynikající tečka.

Po obědě se mohl každý sám projít po městě. Odjezd byl naplánován na 16 hodinu z centrálního parkoviště u bývalého kláštera Voršilek.
Cestou zpět jsme zastavili u zámku Kačina.

Výlet se všem líbil, bylo překrásné počasí.  Do Lanškrouna jsme přijeli kolem 19 hodiny.

SS