Farní zájezd 3. 12. 2022 do Brna

V sobotu 3. 12. 2022 se uskutečnil farní zájezd do Brna. Odjezd byl stanoven na 8.15 od kostela Maří Magdalény. Na sraz přišel i pan farář, který nám dal požehnání na cestu. Celkem nás jelo 41. Cesta uběhla bez problémů, do Brna jsme přijeli v 9.45.

První naší zastávkou byl nový kostel bl. Marie Restituty v Brně na Lesné. Přivítal nás zdejší pan farář a následně jsme si vyslechli výklad o historii kostela a stavbě kostela, o jeho patronce a o záměru Arch. Štěpána, který kostel navrhoval. Prohlédli jsme si interiér a někteří se vydali i na 31 m vysokou věž se zvonkohrou, která je s kostelem spojena lávkou. Z věže je za pěkného počasí výhled na město a okolí (údajně až do Rakouska :-)),  což jsme však nemohli posoudit, protože bylo mlhavo.

Po prohlídce nás autobus zavezl do středu města na Adventní vánoční trhy, které se nacházejí na náměstí Svobody,  Zelném trhu, Moravském náměstí, Dominikánském náměstí. Zde jsme měli cca 2 hodiny času, který každý využil po svém.

Ve 14 hodin pak začínalo v Městském divadle Brno  představení muzikál My Fair Lady (ze Zelňáku). 
Po jeho skončení jsme se vydali na zpáteční cestu.

Do Lanškrouna jsme přijeli kolem 19.30.

SS